تردید‌های امنیتی درباره اپلیکیشن بانک انصار

طبق گفته منابع غیر‌رسمی اپلیکیشن بانک انصار که متعلق به سپاه پاسداران است پس از نصب روی گوشی هوشمند به عکس‌ها، ویدیوها و محتویات حافظه یواس‌بی و امکان دستکاری محتویات ان دسترسی خواهد داشت!

گوشی‌های هوشمند بسیاری از کارها برای ما آسان کرده‌اند و اپلیکیشن‌های مختلفی که روی این گوشی‌ها پیاده می‌کنیم برای انجام برخی کارهای روزانه، پیگیری علائق و یا صرفا سرگرمی به کار ما می‌آیند. اما متاسفانه گاهی بعضی از این اپلیکیشن‌ها خیلی هم بی‌سر و صدا و رایگان خدمات‌شان را ارایه نمی‌دهند.

اکنون اکثر و شاید همه بانک‌ها و موسسه‌های مالی اپلیکیشن موبایل دارند. کارکرد اپلیکیشن بانک‌ها صرفا تسهیل دسترسی کاربر به خدمات بانکی است و این اپ‌ها جز به اطلاعات بانکی ما به هیچ داده دیگری در دستگاه موبایلی ما نیاز ندارند.

با این اوصاف اگر گوشی هوشمند شما هنگام دانلود اپلیکیشن بانک انصار ایران که متعلق به سپاه پاسداران است به شما هشدار دهد که با دانلود این اپلیکیشن اجازه دسترسی آن به عکس‌ها و ویدیوهای ذخیره شده روی گوشی، محتویات حافظه یواس‌بی و امکان دستکاری آن می‌دهید و علاوه بر این‌ها اپلیکیشن امکان تست کردن دسترسی به حافظه اصلی محافظت شده دستگاه شما را هم پیدا خواهد کرد، چکار باید بکنید؟

قاعدتا این اطلاعات مطلقا ارتباطی به خدمات بانکی ندارند و اپلیکیشن بانکی برای ارائه خدمات بانکی نیازی به این داده‌ها ندارد و شما با  دانلود این اپلیکیشن به طور کامل گوشی خود را تحویل برادران سایبری خواهید داد!

لازم به‌ذکر است که این مطلب هنوز از سوی کارشناسان تایید یا تکذیب نشده‌است.

۴.۸