قیمت جهانی تبلت‌های مایکروسافت و گوشی‌های بلک‌بری کاهش یافت

مایکروسافت و بلک‌بری هر دو قیمت محصولات خود را پایین آوردند تا در سبد خرید کاربرانی که به فروشگاه‌های اپل می‌روند قرار گیرند.

قیمت تبلت سرفیس ۳۲ گیگ از ۴۰۰ پوند به ۲۷۹ پوند رسیده‌ است و مدل ۶۴ گیگ آن با همان میزان کاهش به ۳۵۹ پوند رسیده است و در ایالات متحده آمریکا بلک‌بری قیمت‌ گوشی Z10 را تا قیمت ناچیز ۴۹ دلار با قرارداد کاهش داده است در صورتی که همین گوشی چهار ماه گذشته ۱۹۹ دلار فروش می‌رفت. 

علاوه بر این هر دو شرکت روی نرم‌افزارهای خود کار کرده‌اند و آن را گسترش داده‌اند. این دو شرکت خسته از رقابت با اپل، گوگل و سامسونگ در زمینه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها موفقیت خود را در کاهش قیمت دیده‌اند. 

تونی کریپز، یک تحلیل‌گر ارتباطات در شرکت Ovum به بی‌بی‌سی گفته است این یک معامله بزرگ میان دو شرکت مطرح است. رقابت با اپل و سامسونگ سخت شده است. 

در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا قیمت ارزان‌ترین تبلت سرفیس مایکروسافت تا ۳۴۹ دلار (۲۳۰ پوند) پایین آمده است که کاهش ۱۵۰ دلاری داشته است. به نظر می‌رسد در صورت عدم افزایش قیمت دلار طی هفته‌های آینده بتوان انتظار داشت قیمت گوشی‌ها در بازار ایران هم کاهش یابد.

۱